Większość spośród nas szukając odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem cery. Aczkolwiek w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze jeszcze kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy niezwykle istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy dobrać puder na wieczorowe wyjście. Często wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, aby dany kosmetyk utrzymał się na skórze twarzy dość długo. Dodatkowo, wskazane jest, żeby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Stąd właśnie powinnyśmy wybierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dobrze ukrywające wszelkie niedoskonałości, a także matujące. Jeżeli jeszcze, będziemy potrzebowały uzyskać efekt nieskazitelnej cery, wówczas warto wykorzystać puder sypki, który w doskonały sposób spowoduje, iż skóra będzie matowa i tym samym idealnie gładka.

Drugą taką newralgiczną sytuacją jest lato. Bowiem w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Stąd, umieszczanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, że nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Radzimy zatem, dobierać lekki podkład o niezwykle rzadkiej konsystencji i do tego, jeśli zajdzie taka potrzeba, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, aby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych uwag. Wiemy dobrze, iż wybór właściwego podkładu jest szczególnie ważny.

Część z nas wybierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najkorzystniej jest dobrać podkład do typu cery. Przykładem może być cera tłusta, do której należy zastosować podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, ażby podkład posiadał odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo płynny ani także za gęsty, gdyż zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, ponieważ te wyróżniki są kwestią indywidualną. Zachęcamy do profesjonalnego ocenienia rodzaju skóry, gdyż z pewnością usprawni to wybór wszelkich stosowanych kosmetyków.

Zobacz jak potrzebny jest dobór idealnych kosmetyków dla naszej skóry