W ostatnim czasie wznosiłam własny ranczo i napotkałam w czasie stawiania na wiele zagadnień, jakie z trudem jest mi samodzielnie rozsupłać, że postanowiłam zrobić portal w takim domenie, aby każdy zdołał użyć mojej wiedzy. Bowiem jestem babą, to obojętnie który men, z którym w czasie budowania spotykałam się miał mnie za laika.

Musiałam tak więc umieć więcej niż typek, aby nie dać się zagiąć w żadnej sprawie. Nabywałam swoją naukę przez plotki ze znajomymi facetami i niewiastami także, bo przecież ogromnie babek kończy działy techniczne na uczelniach i niezmiernie wiele wiedzą, a dodatkowo często umieją wydajniej, dlatego, że podobnie jak ja są zobligowane cały czas dowodzić, że wiedzą czym to się je. Drugim moim rodowodem informacji były biblioteki. Wypożyczyłam z znajomej księgarni dowolną publikację w sferze budownictwa.

Dodatkowo nabyłam przedpłatę dwóch gazet tematycznych. Naturalnie też używałam netu, tymczasem tu zwykle znajomość rzeczy bywa ciężka do uzyskania, wypada poświęcić dużo minut na uzyskiwanie obojętnie jakiej wiedzy. Bez liku stron dogląda wyłącznie o wielkość artykułów, a niedużo o ich klasę. Liczy się dla nich wyłącznie wielkość zamieszczonych na blogu reklam, a nie to, czy czytelnik znajdzie oczekiwane wiadomości. Dobrym bodźcem okazały się fora internetowe, ale one są użyteczne wtenczas, kiedy się posiada namacalne pytanie do rozwiązania, a nie jeśli musi się mieć wiedzę o wszelkim kroku stawiania domu. Powiedzmy, kiedy chce się mieć pojęcie jakiego rodzaju furtę nabyć, albo który do swojej drzwi wbudować sterownik. Ponieważ zamierzałam zrobić portal w takim sferze, w jakiej możecie poszukać w jaki sposób się buduje domek w każdej chwili, na jakie pytania możemy się nawinąć i w jaki sposób można je rozsupłać, bez niuchania po bibliotekach i netu.

Piszę tam i o tym, jak zainicjować stawianie domu od strony funduszy i o tym, jak muruje się elementy, aby budynek się nie zawalił, co dla mnie stało się nauką drogocenną, bo kilku budowlańców okazało się pełnymi dyletantami, jacy właśnie u mnie pragnęli się zdobywać wiedzę jak budować.

Zakup domu w czasach kryzysu
Tagi: